Подвійна цегла з габаритами 250х120х138 мм буває 2-х типів:

  • Пустотіла.
  • Повнотіла.

Пустотіла відрізняється зниженою питомою вагою, непоганими тепло- та звукоізоляційними показниками, а також простим монтажем. Повнотіла – більш міцна, щільна й морозостійка. Вона прослужить довше, хоча й гірше захищає від зимової холоднечі.

Зміст:

Переваги подвійної цегли над одинарною

Обидва підтипи подвійної цегли мають важливу перевагу в порівнянні з одинарною цеглою – вони займають велику площу в кладці. А з цієї переваги випливають ще плюси:

  • Вам буде потрібно менше часу, щоб побудувати будинок.
  • При цьому скорочуються витрати на сам будматеріал.
  • Відповідно, витрати на цементно-піщаний розчин також знижуються.

Об’єм одинарної цегли становить 0,25 х 0,12 х 0,065 = 0,00195 м3. А об’єм подвійної цегли дорівнює 0,25 х 0,12 х 0,138 = 0,00414 м3. Таким чином, об’єм подвійної цегли в 2,12 рази більший, ніж одинарної. Якщо Ви виберете подвійну цеглу замість одинарної, то побудуєте будинок в 2 рази швидше, і витратите в 2 рази менше розчину.

Мабуть, єдиний мінус такого матеріалу – ціна. В середньому, вартість подвійної цегли в 2 рази вища, ніж одинарної тієї ж марки міцності.

Обираємо марку подвійної цегли

Природно, що коли розробники створювали подвійну цеглу, вони розраховували використовувати її саме в будівництві несучих стін. Для спорудження перегородок беруть цеглу-половинку 250х60х65 мм. Величезна перевага пустотілої подвійної цегли в тому, що вона відмінно витримує високі навантаження. З неї можна будувати споруди висотою до 7-ми поверхів.

За своїми властивостями та характеристиками подвійна цегла нагадує керамічний поризований блок. Він теж виготовлений з обпаленої глини, а перед випалюванням в її склад додають деревні стружки. Під час випалювання вони згорають, залишаючи на своєму місці щілинні порожнечі. Саме вони знижують питому вагу і теплопровідність матеріалу, за рахунок чого стіна з подвійного саману прекрасно захищає від морозів.

Важливо правильно підібрати марку міцності подвійної цегли для будівництва несучих стін. Якщо Ви будуєте одноповерховий приватний будинок, вибирайте виріб марки М-100. А ось для триповерхового особняка потрібен міцніший матеріал – М-150. Рекомендуємо подвійну цеглу Кератерм 2,12 НФ М-150 Бережани.

Якщо ж Ви будуєте семиповерховий бізнес-центр, Вам підійде тільки цегла М-200. У цього виробу досить висока міцність, щоб витримати несучі навантаження від верхніх поверхів. Але будьте готові заплатити вищу ціну. Чим вище марка міцності, тим дорожчою буде цегла. Справа в тому, що для М-200 використовуються більш дорогі тугоплавкі сорти глини, а випалювання проводиться при більш високій температурі.