Пошук

Як класти керамоблок Кератерм. Посібник для будівельника-початківця 

Для того, щоб побудувати однорядну кладку з керамічного блоку Кератерм, необхідно дотримуватися певної технології монтажу. Якщо Ви будете дотримуватися цієї технології, то реалізуєте всі можливості керамоблока Кератерм і закінчите будівельні роботи дуже швидко.

Горизонтальна гідроізоляція

Так, це перше, про що варто задуматися при будівництві будинку з керамоблока. Гідроізоляцію монтують на фундаментну стіну (або підвальну), бажано – під перший ряд керамоблоков Кератерм. Купуйте гідроізоляцію у вигляді плівки або руберойду, які потрібно укладати смугами. Класти плівку потрібно внахлест на 100 мм.

Вирівнювання основи

Класти перший ряд блоків можна тільки на ідеально рівну основу. Вирівняйте поверхню по горизонталі за допомогою змієвидного рівня (його також називають водяний рівень). Також Ви можете використовувати нівелір.

Приготування розчину

Для кладки зовнішніх однорядних стін використовуйте “теплий” розчин. Приготуйте його в бетономішалці або в відрі з допомогою низькооборотної дрилі з насадкою. Розбавте суху суміш теплою водою (температура = +20 градусів) в пропорції, зазначеній на упаковці виробника. Не використовуйте для керамоблока суміш з гострими і великими зернами наповнювача, адже вони можуть пошкодити гідроізоляцію.

В яку погоду класти керамічний блок Кератерм

Під час будівельних робіт температура повітря в навколишньому середовищі повинна бути не нижче +5 градусів. Зверніть увагу, що для “теплих” розчинів не використовуються противоморозні добавки, вони підійдуть тільки для традиційних розчинів.

Перший шар клею кладіть кельмою прямо на гідроізоляцію. Перший шар приховає невеликі опуклості і заповнить каверни. На кладку блоків у Вас є 10 хвилин, потім суміш затвердіє. Тому наносьте клей невеликими порціями.

Кладка керамоблоків

Починайте кладку з кутів. Використовуйте для кутів тільки цільні керамічні блоки (не добірні елементи). Коли Ви поклали блоки на кутах, нанесіть на їх бічні грані кладочний розчин, потім кладіть наступні блоки. Дуже важливо, щоб блоки з’єднувалися між собою за допомогою розчину у вертикальних швах.

Коли перший ряд блоків викладений, перевірте його рівність будівельним рівнем. Якщо якийсь блок ліг нерівно, скоректуйте його положення киянкою (гумовий молоток).

Дуже важливо змочити керамоблок перед кладкою, щоб він не вбирав вологу з клею занадто швидко.

Зверніть увагу, що в кожному кутку потрібно покласти мінімум по 3 блоки, перш ніж будувати самі стіни. Це так зване “витягування” кутів. Пустотілі блоки потрібно класти в кутах поперемінно.

Кожен наступний рівень перевіряйте будівельним рівнем.

Класти розчин можна кареткою – інструментом для газобетону, який також підходить і для керамоблока. Товщина шва кладки може варіюватися від 8-ми до 15-ти мм, оптимально – 12 мм. Кладіть розчин на всю ширину ряду. Наприклад, якщо ширина блоку 200 мм, клей повинен заповнити всі 200 мм. Для нанесення розчину в цьому випадку підійде каретка шириною 200 мм.

Так як у блоків Кератерм є система “Паз-гребінь”, “містки” холоду Вам не страшні. Кладка вийде монолітною, вона добре захистить будинок від зимової холоднечі або літньої спеки. Пазогребенева система забезпечує герметичність вертикальних швів, тому їх можна не заповнювати клеєм.

Щоб шар розчину мав однакову товщину по всій довжині кладки, вставте керамічні блоки в пази вже встановлених елементів, і тільки після цього притискайте їх до розчину.

При кладці стін з керамоблока використовуйте шнур каменяра, який потрібно розтягнути між готовими кутами. Він збереже однаковий горизонтальний рівень для всіх блоків, розташованих в одному ряду.

За допомогою шнура Ви підлаштуєте наступний блок під певний рівень. Не забувайте коригувати положення блоків киянкою.

Як класти стіни між кутами

Ще раз повторимося: починайте класти стіни тільки після того, як в кутах викладені мінімум 3 ряди керамоблоку. Перед цим перевірте, щоб блоки у всіх кутах лежали рівно. Для цього використовуйте вже добре знайомий будівельний рівень.

При кладці стіни, притисніть перший блок до бічного блоку (блоку кута). Якщо довжина стіни не кратна довжині одного блоку (наприклад, 440 мм), розпиляйте блок ножівкою і зробіть з нього доборний блок. Щоб якісно і рівно розпиляти блок, спочатку зробіть на ньому розмітку за допомогою куточка і фломастера, маркера або олівця. Вертикальні шви навколо доборного елемента бажано заповнити клеєм на випадок, якщо його розпиляють недостатньо рівно.

Патьоки клею видаліть за допомогою терки протягом перших 10-ти хвилин після кладки блоку.

Повернутися до початку