Для початку давайте розберемося, чи можна взагалі використовувати плити перекриття поверх кладки з керамічного блоку? Якщо Ви теж про це подумали, то швидше за все. сумніваєтеся у міцності керамоблоків. І на це є підстави…

Зміст:


Міфи про керамоблок та плити перекриття

  • Безліч щілинних порожнин у структурі роблять матеріал більш крихким (на перший погляд).
  • Залізобетонна плита виглядає більш масивною та важкою, ніж поризована кераміка, де до 45% всього об’єму – це повітря.

А тепер розвіємо ці міфи. Наявність щілинних порожнин не знижує несучу здатність кладки, якщо навантаження прикладається зверху на кладку, а не збоку. Адже плити перекриття монтують саме зверху.

Крім того, навантаження плити перекриття рівномірно розподіляється по всій площі поверхні кладки з термоблоку. Блок “працює” усіма своїми перегородками одночасно, а не якоюсь однією.

Щоб краще зрозуміти останній постулат, візьміть гілочку до рук і зламайте її. Потім візьміть 8 таких самих за товщиною гілочок, зберіть їх у пучок, і спробуйте зламати. Як бачите, це неможливо.

Нарешті, в більшості плит, що використовуються в будівництві, є отвори, які теж полегшують плиту, і знижують навантаження на несучі стіни.

Вибираємо марку міцності керамоблоку

Для подальшого монтажу плит перекриття підійде будь-яка марка керамічного блоку. І зараз ми це доведемо!

Розгляньмо конкретний приклад.

Марка М75 – це максимальне навантаження на стиск до 75 кгс/см2. Один квадратний сантиметр поверхні витримує навантаження до 75 кг. Припустимо, нам потрібно перекрити проліт 6 метрів за допомогою плити ЗБВ ПК 63-10-8.

Кожна плита контактує одночасно з двома стінами. У нашому випадку, глибина спирання буде 120 мм, ширина плити – 1000 мм. Площа спирання на несучі керамоблочні стіни дорівнює:

S = 0,12 * 1 = 0,12 (м2). А це 1200 см2.

Максимальне можливе навантаження на таку стіну з блоків М75 складе:

F = 1200см2 * 75 кгс/см2 = 90.000 кгс. Тобто 90 тонн.

Плита перекриття ПК 63-10-8 важить 3 тонни. Максимальне навантаження, яке витримає плита, перш ніж зруйнується – 5 тонн. Разом 3+5 = 8 (тонн) – це максимальне навантаження, яке взагалі можливе на керамоблок при використанні цієї конкретної плити. А оскільки ЗБВ-виріб спирається на 2 стіни, навантаження розподіляється навпіл: 8/2 = 4 тонни.

Тепер розрахуємо запас міцності, пам’ятаючи, що максимально допустиме навантаження для плити у точці контакту – 90 тонн: 90/4 = 22,5 (рази). Тобто запас міцності біля стіни з керамоблоку марки М75 більш ніж 22-кратний! Вашій кладці взагалі нічого не загрожує!

Навіщо потрібен армуючий пояс

Для того, щоб ще більш рівномірно розподілити навантаження на щілинні перегородки в керамоблоках, використовується армуючий пояс. Як правило, він виготовлений із сталевого армуючого каркаса на основі холоднокатаної сталі, та бетону класу В25 – В35.

Другий варіант – комбінація кількох рядів повнотілої керамічної цегли та композитної сітки на основі базальтових волокон.

Якщо Ви використовуєте монолітне перекриття ЗБВ, армопояс не знадобиться. Плита самостійно розподілить навантаження рівномірно.

Запам’ятайте просте правило: армуючий пояс потрібний лише за умови використання дерев’яних балок.