Кладка керамоблока

Керамобетон – саме так іноді називають керамічний блок. Насправді, це невірна назва, так як в складі виробу немає бетону. Він виготовлений з обпаленої глини і деревних стружок, які додають в суміш. Під час випалу стружки вигорають, а на їх місці утворюються отвори. За рахунок цих отворів збільшуються теплоізоляційні характеристики блоку, і зменшується його питома вага.

На що класти керамоблок

Для керамоблока не підійде звичайний цементно-піщаний розчин, використовуйте спеціальний клей для керамоблока на цементній основі. Модифікатори і пластифікатори, додані в клей для керамоблока, підвищують його адгезію до керамічних поверхонь, збільшують кілька показників:

  • Міцність.
  • Теплоізоляційні характеристики.
  • Тріщиностійкість.
  • Атмосферостійкість.
  • Морозостійкість.
  • Пластичність.

Але найголовніша перевага, яка з’являється у клею для керамічного блоку завдяки модифікаторам – це можливість наносити дуже тонким шаром (1-2 мм).

Клей для керамоблоку потрібно приготувати, так як в 99% випадків він продається у вигляді сухої суміші. Засипте вміст мішка у відро, залийте теплою водою (температура не нижче +20 градусів). Потім як слід перемішайте суспензію протягом 5-10 хвилин за допомогою низькооборотної дрилі з насадкою. Коли усі грудочки на поверхні розчиняться, почекайте близько 10-ти хвилин, і ще раз як слід перемішайте 3 хвилини. Ця перерва в перемішуванні потрібна для розчинення модифікаторів.

Як класти керамоблок

Кладку керамоблоку проводите тільки в теплу погоду, при температурі повітря не нижче +5 градусів. Спочатку укладіть шар гідроізоляції на фундамент (руберойд або спеціальна плівка). Потім покладіть блоки на кутах будинку. Починати завжди потрібно саме з кутів. Покладіть шар клею на кути, потім покладіть блоки. Якщо якийсь з керамоблоків ліг нерівно, скорегуйте його положення киянкою (гумовим молотком). Патьоки клею видаліть теркою.

На кутових блоках бажано заповнювати вертикальні шви, щоб кладка тут була більш надійною. Збудуєте 3-4 ряди блоків на кутах будинку, і тільки після цього приступайте до кладки першого ряду стін. У стінах вже не обов’язково заповнювати вертикальні шви, досить системи “Паз-гребінь”, яка забезпечує міцне з’єднання блоків в районі бічних граней.

Коли перший ряд викладений, нанесіть клей по всій ширині блоку. Тобто, якщо ширина блоку 200 мм, клей наноситься на всі 200 мм. Дуже зручно використовувати для нанесення розчину каретку відповідної ширини (наприклад, 200 мм). Кладіть блоки в шаховому порядку, з перекриттям половини довжини блоку. Так кладка буде більш стійкою до землетрусів.

Обов’язково перевіряйте кожен ряд кладки на міцність будівельним рівнем або нівеліром. Якщо Ви помітили нерівність, скорегуйте положення блоку киянкою.

Оптимальна товщина клейового розчину в швах – 12 мм. Для того, щоб контролювати рівномірність товщини по всій кладці, покладіть на край ряду шнур каменяра.

Купити керамоблок, інструмент для його кладки, а також клей для керамоблоку Ви зможете в Києві в інтернет-магазині Тривіта. Телефонуйте і замовляйте:

  •  044-466-59-52
  •  067-549-59-52
  •  093-549-59-52
  •  050-549-59-52