Керамічний блок в Європі активно використовується вже більше 20-ти років. З нього побудовано більше 10% всіх будівель. В Україні цей матеріал поки не такий популярний, оскільки багато будівельників не знають, як правильно його обробляти і руйнувати. Наприклад, деякі приватні забудовники побоюються, що керамічний блок дуже крихкий. Насправді, це не так. Причина недовіри до керамоблоки – незнання, як з ними працювати. У цій статті ми розповімо, як руйнувати керамоблок.

Зміст:

Робимо штроби своїми руками

Керамічний поріпзованний блок по своїй міцності і стійкості до ударів нічим не гірше саману. Обидва матеріали виготовлені з обпаленої глини. Марка міцності у керамоблока стартує від М-125. Тому штробление проводите простим стандартним штроборезом. Не допускайте ударів по кераміці. Допустима ширина штроби становить 200 мм, глибина паза – до 30 мм. При використанні електроінструменту надягайте захисні окуляри і респіратор. При роботі в закритому приміщенні підключіть до штроборізи будівельний пилосос.
Велика перевага штроборіза в тому, що при роботі з ним не потрібно докладати великих фізичних зусиль. Коли Ви попрацювали з інструментом, видаліть з зробленого паза серцевину. Керамоблок не кришиться, а маленькі шматочки відламуються тільки в місцях впливу інструменту. При цьому в інших місцях тріщини не з’являються.

Чи можна свердлити керамічний блок

Деякі будівельники впевнені, що стіни з керамічних блоків складно свердлити, тому на них не варто вішати книжкові полиці, шафи, водонагрівачі та ін. Однак це ще одна помилка. Насправді, навісні полки або шафи кріпляться на стіни з керамоблока дуже міцно і надійно. Щоб утримувати легкі навісні елементи на стіні, використовуйте пластиковий дюбель діаметром 6 мм, 8 мм або 12 мм. Пам’ятайте, що максимально допустиме навантаження – 50 кілограм.
Свердлити керамоблок дуже просто, причому Вам знову ж таки не потрібно докладати великих зусиль. Після свердління підбийте дюбель молотком. Керамоблок не боїться таких ударів, на ньому не з’являться тріщини.
Ще один хороший варіант кріплення – це хімічний анкер. Отвори під нього створюються простий дрилем без перфоратора. У готове отвір шприцом занесіть пастообразную суміш, яка там затвердіє. Потім забийте туди цвях або встановіть дюбель.
Можна піти іншим шляхом:

  • Просвердлите отвір в керамічному блоці.
  • Змонтуйте в нього дюбель.
  • Видавіть в отвір пасту, потім заженете в дюбель шуруп.

Хімічний анкер застигає при температурі +25 градусів протягом 45-ти хвилин. Якщо температура +15 градусів, час застигання становить 60 хвилин. Тут правило просте – чим нижче температура, тим довше застигає анкер.